Samen – serial komediowy

“Samen” to w jęz. niderlandzkim “razem”. Głównymi bohaterami filmu jest para rodziców z Polski, Grażyna i Grzegorz, którzy przyjeżdżają z wizytą do mieszkającej w Holandii córki Jadźki, zamierzającej poślubić Holendra. Komedia pokazuje na wesoło konfrontację mentalności i zachowań Polaków i Holendrów, wykpiwując obydwie, zwłaszcza mocno prowincjonalnych przybyszów z Polski. Oczywiście w obrazie Moniki Stępień nie brakuje stereotypów, ale rzecz jest zabawna, chwilami bardzo celna, a postacie zagrane wyśmienicie. Polecamy! Film jest dostępny na www.samen.pl. Język: polski, niderlandzki, napisy polskie, angielskie.

Opis

Choć w kraju tulipanów jeden lockdown za drugim, troje twórców znad Wisły postanowiło ruszyć z nagraniami serialu komediowego o różnicach kulturowych w Holandii. Nie było to łatwe przedsięwzięcie mając na uwadze ciągle zmieniające się restrykcje. Zakaz przebywania w grupach, nakaz noszenia maseczek, odstępy, dezynfekcja – czyli jak nagrać serial trzymając się wszystkich obowiązujących zasad? Polak potrafi! – Mimo wszystko uznaliśmy, że to jest właśnie dobry czas na komedię. Ludzie teraz gnuśnieją w domach i pora na coś zupełnie nowego. Chcemy pokazać Polakom jak się żyje za granicą i w zabawny sposób skłonić do refleksji. Zachowania, które nam wydają się zupełnie normalne, dla obcokrajowców są jak z innej galaktyki.- mówi nam twórczyni scenariusza, reżyserka Samen.pl Monika Stępień.

Serial traktuje również o bardzo poważnych kwestiach jak LGBT, rasizm i tolerancja międzykulturowa. Wiele scen pokazuje, iż wystarczy poznać drugiego człowieka, a problem nietolerancji znika sam. Z daleka bowiem wszystko wygląda groźniej. “Tato, ta różnorodność właśnie fajna jest, zobacz ile możemy się od siebie nauczyć!” – mówi w drugim odcinku serialowa Jadzia.

Więcej na samen.pl